Jedną z częstych przyczyn awarii ekspresów do kawy jest zakamienienie bojlera, grzałek, czujników, pompy, przepływomierzy, rurek doprowadzających wodę lub mikrositek znajdujących się w instalacji wodnej ekspresu. Wymiana części lub konieczność wyczyszczenie instalacji wodnej ekspresu może narazić Państwa na niepotrzebne przestoje. Zakamienienie bojlera wiąże sie natomiast najczęsciej z jego kosztowną wymianą.

Jedynym rozwiązaniem minimalizującym ryzyko zakamienienia oraz gwarantującym czystość biologiczną i chemiczną wody jest użycie profesjonalnych filtrów.
Warto pamiętać, że w przypadku nowych ekspresów używanie filtra jest wymogiem producenta, a niezastosowanie filtra może skutkować odmową dokonania napraw gwarancyjnych usterek, które powstały na skutek zakamienienia.

bilt_filtr_do_wody

Filtry Bilt

Szeroka oferta filtrów włoskiej firmy BILT® jest dopasowana do potrzeb przedsiębiorców użytkujących ekspresy do kawy oraz maszyny vendingowe. Filtry BILT® charakteryzują się bardzo wysoką wydajnością przy relatywnie niskiej cenie, co znacząco wyróżnia je od produktów konkurencji. Po skontaktowaniu się z nami nasi specjaliści dopasują filtr odpowiadający Państwa potrzebom.

filtry_do_wody_bilt_oscar

OSCAR - uniwersalne wkłady

Jonowymienny wkład zmiękczający i oczyszczający wodę o uniwersalnym zastosowaniu - w domu w burze i w małej gastronomii. Nie musi być w żaden sposób montowany. Wystarczy wrzucić go do dowolnego pojemnika na wodę, aby rozpocząć neutralizację szkodliwych substancji. Filtr wyprodukowany w formie torebki. Posiada także właściwości antybakteryjne i zapobiega tworzeniu sę alg (zielonego osadu). Przy średnim poziomie twardości wody jego trwałość wynosi 12 miesięcy.

filtry_do_wody_bilt_b52

 

Profesjonalne filtry linii B

Jonowymienne filtry przepływowe o podwyższonej wydajności przeznaczone do montażu w instalacji wodnej, z której pobierają wodę ekspresy do kawy i maszyny vendingowe.Produkowane w formie jednorazowych pojemników i sprzedawane wraz z zestawem szybkozłączek ułatwiających ich montaż i wymianę.
Działają antybakteryjne i charakteryzują się szerokim spektrum usuwanych metali ciężkich i szkodliwych substancji. Przy średnim poziomie twardości wody trwałość filtrów linii B wynosi 12-18 miesięcy

filtry_do_wody_bilt_ta56

Pojemniki filtrujące TANISAN

TANISAN to nowość opatentowana przez firmę BILT®
Podstawowa wersja produktu to innowacyjny pojemnik pozwalający na długoterminowe przechowywanie płynów (np. wody, oliwy) i zapobiegający ich psuciu się. Jego powlekane srebrem wnętrze jest antybakteryjne a specjalnie użyty do jego produkcji plastik zapobiega przedostawaniu się do niego promieni UV. Wersja wzbogacona o wkład filtrujący stanowi doskonałą propozycję dla tych lokali (np. kiosków), które nie dysponują stałym przyłączem do sieci wodnej. Pojemnik z filtrem może być z łatwością połączony z ekspresem do kawy lub innym urządzeniem. Przy średnim poziomie twardości wody trwałość filtrów TANISAN wynosi do 18 miesięcy, a przydatność pojemników do przechowywania płynów do 36 miesięcy.

filtry_do_wody_bilt_inout250

Ekonomiczne filtry IN&OUT

Filtry IN&OUT są mniejszą wersją profesjonalnych filtrów linii B.
Przeznaczone są do użytkowania w niewielkich lokalach gastronomicznych, biurach i w domach. Nadają się do zastosowania w urządzeniach przyłączonych do sieci i nie zużywających dużych ilości wody.
Przy średnim poziomie twardości wody trwałość filtrów linii IN&OUT wynosi 6-12 miesięcy.

filtry_do_wody_bilt_nical125

 

 

NICAL do ekspresów domowych

Tradycyjny filter i deminaleralizator przeznaczony do montażu w małych ekspresach pobierających wodę za pomocą rurki z własnego pojemnika. Przy średnim poziomie twardości wody zaleca się wymianę tego typu filtrów co miesiąc.

filtry_do_wody_bilt_akcesoria

 

Akcesoria do filtrów

System filtry BILT® obejmuje nie tylko filtry, ale i akcesoria przydatne do ich wyboru, montażu i łatwej wymiany. Wśród produktów z tej grupy można wymienić papierki lakmusowe w skali Merck, redukcje połączeń hydraulicznych czy specjalne głowice i szybkozłączki.